KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11176023
*
nr 1117 6023
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Kajaker i Nugsuak, 1939, 22x26 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 20:23:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 17:58:18
1
1.200 kr
26/6 20:57:19
2
1.000 kr
26/6 20:57:19
1
1.100 kr (Budbetjänt)
26/6 20:57:55
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
3 jul
Lars Norrman
SPECIALAUKTION LARS NORRMAN - PROVENIENS KAPTEN BENGTSSON - GALLERI BENGTSSON, STOCKHOLM
Läs mer om Lars Norrman
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kajaker i nugsuak lars norrman olja oljemålning oljemålningar stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:53
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
nr 1117 6023
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Kajaker i Nugsuak, 1939, 22x26 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/6 17:58:18 | 1 | 1.200 kr |
26/6 20:57:19 | 2 | 1.000 kr |
26/6 20:57:19 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
26/6 20:57:55 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
3 jul
Lars Norrman
SPECIALAUKTION LARS NORRMAN - PROVENIENS KAPTEN BENGTSSON - GALLERI BENGTSSON, STOCKHOLMLäs mer om Lars Norrman
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kajaker i nugsuak lars norrman olja oljemålning oljemålningar stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:53